Makijaż ślubny - idealny makijaż ust


Od czego zacząć?

Aby makijaż ust był idealny przygotuj swoje usta do aplikacji wybranego koloru pomadki.
Rób regularnie delikatne peelingi ust (możesz zrobić je sama domowymi sposobami lub gotowe peelingi kupić w sklepie) i mocno je nawilżaj. Dzięki temu Twoje usta nie będą spierzchnięte a pomadka czy błyszczyk, który nałożysz nie będzie zbierał się w kącikach.

 

Teraz nadszedł czas na wybór odpowiedniej pomadki.

Oczywiście wybór koloru pomadki zależy od Twoich upodobań, wizji całego makijażu ślubnego, dodatków jak również sukni śubnej.
Najważniejsze jest jednak to by kolor który sobie wybierzesz harmonizował z Twoim typem urody i był spójny z całością makijażu. Dobrze dopasowany kolor to taki w którym będziesz czuć się i wyglądać dobrze.

 

Wybór odpowiedniej formuły pomadki..
Na rynku kosmetycznym istnieje wiele rodzajów pomadek, od transparentnych błyszczyków przez pomadki o delikatnym, średnim i mocnym kryciu do pomadek mocnych matowych o przedłużonej trwałości. Te ostanie to tak zwane lakiery do ust. Ich konsystencja przypomina konsystencje błyszczyku i zazwyczaj posiadają takie same aplikatury. Jednak różnica pomiędzy błyszczykiem a tego typu pomadka jest taka, że po nałożeniu jej, kolor pomadki wiąże się z ustami i zastyga, tworząc matowy efekt. Jeśli chcemy by jednak usta były pięknie błyszczące możemy zaaplikować dodatkowo odrobinę błyszczyku na środek ust.

Decydującą się na klasyczną pomadkę (pomadkę która nie jest o przedłużonej trwałości) możemy nałożyć ją tak aby podczas ślubu nie ścierała się tak szybko i aby nie wymagała dużej ilości poprawek.

Jak to zrobić? Najlepiej zaopatrzyć się w konturówkę do ust o tym samym lub zbliżonym odcieniu co nasz kolor pomadki.

Najpierw obrysowujemy kontur ust kredką a następnie wypełniamy nią całą powierzchnie ust. To stworzy swego rodzaju „bazę” pod nakładaną pomadkę.
Następnie za pomocą pędzelka do ust nakładamy wybrany kolor mocno wtłaczając go w usta. Nadmiar pomadki odciskamy na chusteczce i delikatnie opudrowywujemy usta. Następie ponownie aplikujemy pomadkę. W ten sposób wykonany makijaż ust da nam pewność, że pomadka podczas ślubu i przyjęcia weselnego nie rozmaże się po za kontur ust i nie będzie wymagać wielu poprawek.

Tak więc mamy wiele sposobów by usta w dniu ślubu wyglądały pięknie i ponętnie. Nie bójmy się stawiać na kolory i na intensywność odcieni. Przy pięknie zadbanych ustach każdy kolor będzie prezentował się nieskazitelnie.

Jeśłi chcesz poczytać na temat dodatkowych tricków które powinna znać każda Panna Młoda zapoznaj się z tym artykułem http://www.sylwiamakeup.pl/blog/2015/01/7-makijazowych-trikow-ktore-powinna-znac-kazda-panna-mloda-
Jeśłi chcesz by makijaż ślubny i fryzura śłubna wykonana była u Ciebie w domu przeczytaj http://www.sylwiamakeup.pl/blog/2015/06/makijaz-slubny-krakow-z-dojazdem-do-klienta-