Konturowanie twarzy - co to takiego?

Konturowanie nadaje trójwymiarowość twarzy. Kiedy nakładamy podkład korektor i puder, automatycznie twarz staje się płaska i bez wyrazu. Kosmetyki służące do konturowania dają efekt uwypuklenia atutów twarzy i optycznie schowania wszystkich niedoskonałości.


W modelowaniu twarzy chodzi o to by dążyć do idealnego kształtu jakim jest owal. Dzięki odpowiedniej aplikacji produktów jesteśmy w stanie optycznie skrócić twarz/czoło/brodę/ nos oraz uwypuklić kości policzkowe/ linię grzbietu nosa oraz łuk brwiowy.

 

Jakimi posłużyć się produktami?

Konturowanie możemy wykonać za pomocą różnych formuł kosmetyku: płynnej jak i prasowanej. Zawsze jednak bazujemy na tych samych kolorach.

Potrzeby nam będzie na pewno; ciemniejszy podkład lub ciemny matowy bronzer w chłodnym odcieniu oraz podkład o ton jaśniejszy niż używamy na co dzień korektor lub jasny puder bądź klasyczny rozświetlasz bez dużej ilości drobinek.

Róż w pasującym do tonacji skóry i oczu odcieniu.

Zaopatrz się również w odpowiednie akcesoria do nakładania produktów. Niech to będzie skośny pędzel, gąbeczki oraz pędzel do różu i rozświetlacza.http://sylwiamakeup.pl/kontakt

Przed przystąpieniem do konturowania musisz zapoznać się dokładnie z anatomią swojej twarzy! Pamiętaj , że dążymy do owalu. Jeśli więc masz zbyt szeroką żuchwę przyciemnij ją delikatnie bronzerem, dodatkowo użyj go pod kością paliczkową i jeśli czoło masz zbyt szerokie zaaplikuj i tam również trochę bronzera kierując się do skroni i linii wzrostu włosów.

 

Są dwie metody nakładania produktów do modelowania twarzy.

Możesz wymodelować ją tylko za pomocą płynnych podkładów lub korektorów bądź użyć produktów sypkich lub dla osiągnięcia pełnego efektu połączyć dwa sposoby aplikacji.

 

Jeśli lepiej posługujesz się płynnymi produktami to po nałożeniu podkładu i ujednoliceniu cery nie pudruj od razu twarzy!

Użyj ciemniejszego o 3 – 4 tony podkładu i nałóż jego niewielką ilość pod kością policzkową, wzdłuż linii żuchwy i niewielkiej ilości na bocznych partiach czoła. Jeśli twój nos jest zbyt szeroki możesz zaaplikować odrobinę ciemnego podkładu wzdłuż brzegów nosa.

Następnie posłuż się korektorem o ton lub dwa jaśniejszym od podkładu, nałuż go pod oczami tworząc trójkąt, zaaplikuj odrobinę podkładu na grzbiet nosa, środek czoła i brody oraz pod łukiem brwiowym.
Tak wiem, Twoja twarz nie wygląda teraz zbyt atrakcyjnie ;)
Zacznij więc blendować wszystkie nałożone produkty. Delikatnie gąbeczką rozmyj bronzer i scal go dokładnie z kolorem Twojego podkładu. Korektor wklep równomiernie i również dokładnie rozetrzyj granicę.

 

Jeśli już poradziłaś sobie spokojnie z rozblendowaniem wszystkiego możesz przypudrować swoją twarz sypkim pudrem i nałożyć ulubiony róż na szczyt kości policzkowych. Czyli dokładnie tam gdzie powstaje naturalny rumieniec, nie przeciągaj różu w stronę skroni !

Tak samo postępuj w przypadku produktów pudrowych.

Z tym że po nałożeniu podkładu od razu przypudruj twarz a następnie nałóż bronzer i pudrowy jaśniejszy rozświetlasz lub o 2 tony jaśniejszy puder. Dzięki za wszystko wcześniejszemu przypudrowaniu twarzy unikniesz niepotrzebnych plam, a nakładane produkty lepiej będą się rozprowadzać. Na koniec muśnij policzki różem i zobacz jak Twoja twarz się zmieniła!

Połączenie tych dwóch sposobów aplikacji da Ci intensywny efekt konturowania, zostaw go raczej na większe wyjścia lub wieczorne randki. W ciągu dnia posłuż się tylko jednym sposobem i wybierz tą technikę, która najbardziej Ci odpowiada!

Pamiętaj, ze na samym początku nie musi wszystko wyjść idealnie. Metodą prób i błędów na pewno osiągniesz sukces!

Trzymam kciuki!
 

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz indywidualnej pomocy, możesz się ze mną skontaktować, bardzo chętnie postaram się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości J http://sylwiamakeup.pl/kontakt