Makijaż do szkoły

Szkoła to miejsce gdzie makijaż nie powinien być na pierwszym planie. Jeśli chcemy by nauczyciele traktowali nas normalnie i nie reagowali niepotrzebnie musimy kontrolować ilość nakładanych kosmetyków oraz zważać na kolory używanych cieni czy pomadek.

Wśród młodych dziewczyn panuje moda bycia ta ładniejszą, lepiej ubraną i lepiej znającą się na trendach. Świat blogerek, trendsetterów czy youtuberów to teraz świat normalnej młodzieży. To w takim świecie lansuje się i wytycza panujące w szkolnych ławkach i poza szkołą trendy.

W makijażu ostatnim hitem jest konturowanie i stylizacja brwi. O tyle o kile konturowanie to niesamowity sposób na zmianie swoich rysów twarzy czy też ich podkreślenie, nie nadaje się jednak na korytarze szkolne. Ten element makijaż€ powinnyśmy zostawić na większe wyjścia i specjalne okazję.

No to co tak naprawdę robić aby nie przesadzić?

Otóż jest kilka sposobów na ładne i subtelne podkreślenie dziewczęcych rysów.

Po pierwsze lekki podkład lub krem tonujący

Wśród młodych dziewczyn w szkole spotkać można dużej ilości nakładanego podkładu na twarz, jest to najczęściej spowodowane tym, że skóra dojrzewających dziewczyn podlega wpływom hormonów. Pojawiają się wypryski i niedoskonałości, które za wszelką cenę dziewczyny chcą zakryć. Powinny jednak pamiętać, że nie ma potrzeby w tym celu używania mocno kryjących podkładów. Wystarczy odrobina korektora aby ukryć niedoskonałości.

Nie pudrujcie też twarzy dużą ilością pudru, najczęściej to ten źle nałożony produkt spowoduje że będziecie wyglądać nienaturalnie. Jeśli macie problemy z tym, że skóra się przetłuszcza zaopatrzcie się w bibułki matujące bądź aplikujcie puder na środkową cześć twarzy. Dziewczyny , które nie mają takich problemów nie muszą używać pudru do szkolnego makijażu.

Co dalej?

Tak, makijaż szkolny nie ogranicza się tylko i wyłącznie na podkładzie czy pudrze, młode dziewczyny chcą podkreślić oczy bądź usta.

W tym celu wystarczy delikatnie wytuszować rzęsy (dla dziewczęcego efektu, możecie przed aplikacją tuszu użyć zalotki) wzdłuż linii rzęs możecie zrobić cienką kreskę eyelinerem, bądź nałożyć kredkę w odcieniu brązu czy grafitu (wystrzegajcie się mocnej czerni, to może sprawić, że wasz makijaż stanie się zbyt wyrazisty).

Brwi możecie podkreślić delikatnym cieniem lub kredką w kolorze waszych naturalnych włosów. Pamiętajcie jednak by nie przerysować łuku brwiowego i by samemu nie wyrywać pierwszy raz włosków, to może doprowadzić do tego, że wasz łuk brwiowy będzie wyglądał nienaturalnie, będzie zbyt cienki, bądź niesymetryczny.

Jeśli chodzi o usta, to pewnie w żadnej szkole nie pozwalają na używanie mocnych intensywnych kolorów pomadek jak i lakierów do paznokci. Moim zdaniem to słuszne, mocny makijaż ust dodaje powagi i odbiera naturalności. Delikatnie podkreślone usta błyszczykiem czy tez koloryzującym balsamem to idealne rozwiązanie w makijażu szkolnym.

 

Na koniec.. każda młoda dziewczyna jest inna ma inne potrzeby i priorytety, każda szkoła do której chodzicie również różni się regułami i tym na co mogą pozwolić sobie w niej uczniowie. Ważne aby w szkole czuć się dobrze ale pamiętajcie że to nie wybieg mody czy konkurs na najlepszy makijaż. Na to możecie sobie pozwolić po za murami szkolnymi.

Jeśłi chcesz dowiedziec się dokłądnie jak wykonac makijaż krok po kroku, jełśi chcesz zasięgnąć porad makijażowych lub uczestnicyć w indywidualnej lekcji makijażu, zapraszam http://www.sylwiamakeup.pl/lekcje-makijazu