Makijaż Kobiety Dojrzałej

W tym wypadku pamiętamy o konsystencjach lekkich pudrowych i kremowych.

Jeśli chodzi o podkład to dostosowujemy go oczywiście do koloru cery ale formuła musi być płynna, najlepiej jeśli będzie to delikatny fluid rozświetlający lub krem koloryzujący. Te dwa produkty sprawią,  że skóra będzie wyglądała na promienną, rozświetloną i optycznie wygładzoną.

Jeśli cera jest naczynkowa to pamiętajmy o bazie (zielonej) która zniweluje efekt zaczerwienienia skóry lub pamiętajmy o delikatnych korektorach w tym samym kolorze.

Makijaż oka powinien dążyć do jego powiększenia i podkreślenia tęczówki. Z wiekiem kolor tęczówki bladnie a górna powieka ma tendencje do opadania. Tutaj skupiamy się na jej optycznym uniesieniu poprzez eyeliner lub kredkę, która rysujemy kierując się przy zewnętrznym kąciku oka w stronę łuku brwiowego. Dodatkowo cienie jakie nakładamy na powiekę nie powinny być perłowe , najlepiej jeśli będą miały niewielkie drobinki, które optycznie odbiją światło i dzięki temu uzyskamy efekt wygładzenia.
Wewnętrzny kącik oka może pozostać rozświetlony, dzięki temu uzyskamy świeżość. Aby oko nie wyglądało za ciężko używamy tuszów grafitowych, lub kolorowych, czerń możemy zostawić na specjalne okazje.

Ważne jest to aby pamiętać o łuku brwiowym. To rama dla naszych oczu, zawsze więc powinien być odpowiednio zaznaczony i wyregulowany.

Na policzkach powinien znaleźć się rozświetlający róż w odcieniu brzoskwiniowym lekko różowym. Róż aplikujemy na szczyt kości policzkowych aby ożywić i rozpromienić twarz oraz aby podkreślić tęczówkę oka.

Makijaż ust opierać powinien się na ich korekcie.  Przeważnie Pani tracą kontur ust przez to usta stają się wąskie i zapadnięte. Aby je optycznie powiększyć i nadać im pełności należy użyć konturówki w jaśniejszym odcieniu od wybranej pomadki. Konturówką zaznaczyć usta ponad ich naturalny obrys.
Kolor szminki nie powinien być zbyt ciemny, ciemne i matowe kolory pomniejszają. Dodatkowo aby powiększyć usta należy na ich środek zaaplikować odrobine błyszczyka.

Cały  makijaż można przyprószyć lekko transparentnym pudrem.

Umiar, prostota i rozświetlenie to najważniejsze elementy makijażu kobiety dojrzałej.

Jeśli chciałabyś powrócić do malowania się lub nigdy wcześniej tego nie robiłaś to zapraszam na lekcję makijażu krok po kroku. Uwzględnie wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania. Wyjdziesz z głową pełną wiedzy i inspiracji. A makijaż stanie się codziennym elementem Twojego wizerunku.

Zapraszam!   http://www.sylwiamakeup.pl/lekcje-makijazu