Makijaż okolicznościowy

Makijaż okolicznościowy to makijaż w którym nie trzymamy się sztywnych ran jak przy makijażu ślubnym. To makijaż, który ceni sobie pewna dozę swobody, indywidualności a przede wszystkim dostosowania do okazji.

Szukając po internecie definicji makijażu okolicznościowego nie natkniecie się na makijaż, który można zaprezentować strickte krok po kroku (jeśli się na taki natkniecie to pozdrawiam autora ;) )
Każdy typ makijażu to bardzo indyidualna sprawa, kwestia podejścia makijażysty czy też dobrego wizażysty do nas jako do klientki oraz do okoliczności na jaką się udajemy. Powinien on współgrać z naszym ubiorem i fryzurą w dniu okoliczności. Czy można więc określić jak powinien wyglądać idealny makijaż okolicznościowy? No właśnie.. same jesteście wstanie sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Mogę podpowiedzieć o czym należy pamiętać ale nie powiem jak wykonać go aby każdej kobiecie i przy każdej okoliczności się sprawdził.

Otóż w makijażu, który ma przetrwać jakąś długą uroczystość, w którym mamy się prezentować w świetle dziennym jak i wieczorowym, należy pamiętać o trwałości.

Trwałość makijażu zapewni nam odpowiednio przygotowana skóra wcześniej wykonany peeling, maseczka i dobre nawilżenie. Ponad to warto zaopatrzyć się w bazę pod makijaż która wygładza, rozświetla bądź matuje co ważne przedłuża trwałość podkładu.

Kolejnym krokiem by makijaż prezentował się dobrze przy każdej okoliczności to oprócz dobrze dobranego podkładu należy dobrze go ugruntować. Mianowicie użyć odpowiedniego pudru, który zmatowi cerę i zwiąże się z podkładem.

Dobrym rozwiązaniem na trwałość cieni do oczu jest używanie odpowiednich baz pod cienie, natomiast by utrzymać dłużej pomadkę na ustach używamy konturówki w tym samy kolorze co pomadka aplikując ją na całej powierzchni ust. Wybierajmy również matowe pomadki to one w przeciwieństwie do błyszczyków utrzymują się najdłużej.

Na sam koniec aby utrwalić cały makijaż można użyć specjalnych utrwalaczy w spreju. Działają one trochę na zasadzie lakieru do włosów utrwalając je jednak bez obaw, są one bardzo bezpieczne dla skóry.

Jeśli jednak jesteś zainteresowana tym aby profesjonalny makijaż i fryzurę wykonała  makijażystka to zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością pomogę Ci w tym dniu ważnej dla Ciebie okoliczności wyglądać wyjątkowo.

Zapraszam do obejrzenie mojego portfolio http://www.sylwiamakeup.pl/galleries/wedding

Zapoznaj się również z opiniami moich klientek http://www.sylwiamakeup.pl/opinie