Strobing w Makijażu Ślubnym

Zadowolone? Na pewno tak. Ale czy przypominasz sobie ile kosmetyków musisz użyć by osiągnąć idealny efekt? Dokładnie jest ich wiele! Konturowanie to czasochłonna część makijażu która wymaga wprawy. Idealnie sprawdza się w makijażach ślubnych, gdzie jest duża gra świateł.

Światłem możemy operować nie tylko poprzez konturowanie. Możemy do efektu ożywienia twarzy użyć bardzo popularnego teraz strobingu. To kolejna odsłona „konturowania” z tym że w tym przypadku potrzebujesz tylko jednego produktu!

Co to za produkt? - To rozświetlacz! W każdej formie i w każdym wydaniu. Może być płynny może mieć właściwości lekkiego korektora może być to prasowany puder wykończeniowy.

Jaki efekt daje strobing? Otóż strobing nadaje cerze niesamowity naturalny blask i kontrolowany efekt odbicia światła. Rozświetlenie pojawia się głównie w centralnych częściach twarzy i na szczycie kości policzkowych.

Czy strobing jest odpowiedni w makijażu ślubnym?
Panie Młode często boja się efektu błyszczenia buz na zdjęciach, często wybierają wykończenia mocno matowe. Twarz staje się przez to płaska i mało promienna. Delikatny strobing pozwoli na rozświetlenie twarzy i na dodanie lekkości całemu ślubnemu makijażowi.

 

Należy jednak pamiętać, że strobing będzie wówczas widoczny jeśłi użyjemy lekkich podkładów i rozświetlonych pudrów wykończeniowych. Nie sprawdzis ię on przy ciężkich i kryjących podkładach – efekt rozświetlenia po prostu nie będzie widoczny.

Kij ma oczywiście dwa końce. Jeśli w makijażu ślubnym przesadzimy z nadmiernym rozświetleniem twarzy to wówczas Pani Młoda może nie wyglądać korzystnie w późniejszym etapie ślubu. Ze względu na to, że makijaż ślubny powinien być trwałym makijażem, musimy kierować się umiarem. Strobing wykorzystujmy tylko w przypadku gdy cera przyszłej Pani Młodej jest idealna i gdy nie ma ona problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry.