Makijaż i stylizacja

Jeśli szykujemy się do pracy a w jej miejscu nie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa to pamiętajmy o stonowanych kolorach i subtelnym podkreśleniu rysów twarzy. Zaaplikujmy delikatny matowy cień na całą powiekę, podkreślmy oko kreską i wytuszujmy dokładnie rzęsy. Na kości policzkowe nałóżmy odrobinę różu w naturalnym odcieniu. Usta natomiast możemy potraktować delikatnym błyszczykiem.

Wychodząc na spotkanie z przyjaciółką przy kawie lub na biznesowy lunch możesz pozwolić sobie na mocniejsze podkreślenie kości policzkowych bronzerem i intensywniejsze podkreślenie oczu np. kreską eyelinerem. ( nie przesadzaj z ilością ciemnych cieni)

Dopiero na wieczór czy na większe wyjście możesz użyć intensywniejszych kolorów do podkreślenia oczu lub ust. Wybierz lekko przydymione oko, (jeśli jesteś blondynką zamiast czerni użyj grafitu lub brązu) na usta zaaplikuj błyszczyk w intensywniejszym kolorze lub jeśli zrezygnujesz z intensywnego oka możesz użyć czerwonej lub malinowej pomadki.

Myślisz sobie jak dopasować wszystkie kolory w makijażu do stylizacji Twojego ubioru?

Otóż pamiętaj o prostej zasadzie. Nie powtarzaj kolorów ubioru w całym makijażu. Możesz oczywiście przemycić kolory które znajdują się w deseniu Twojej sukienki czy spódnicy w makijażu oka w postaci kolorowej kreski ale tutaj musisz Pamiętać, że mniej znaczy więcej. Lepiej sprawdzi się połączenie na zasadzie kontrastu. Wówczas nawzajem kolory zastosowane w ubraniu beda się podbijać z kolorami w makijażu. I tak do głębokiej butelkowej zielonej marynarki czy też spodni, świetnie sprawdzi się czerwona, pomarańczowa lub fuksjowa pomadka.

Jeśli natomiast pokusisz się na pomarańczowy cień do oczu, to świetnie będzie komponować się ten kolor z niebieskim akcentem na koszuli lub w dodatkach.

Kolory neutralne takie jak beże czy szarośći zestawiaj z intensywnymi odcieniami cieni, błyszczyków czy pomadek. Klasyczne kolory bieli i czerni są doskonałym tłem dla większości kolorów zastosowanych w makijażu. Musisz jedynie pamiętać aby kolor zastosowany na oku był wówczas kontrastowy z kolorem Twojej tęczówki.

Eksperymentuj i nie bój się kolorów! Wykozystuj połączenia i kontrasty kolorystyczne. Nie trzymaj się zasady że jaki kolor butów taki i paznokci, torebki czy też ust. Takich zasad już nie ma! To Ty je sama sobie ustalasz bo to Ty musisz dobrze czuć się w swoim ubiorze i makijażu!

 

Jeśłi nie wiesz jak się malować? Jeśłi chcesz zacząć swoją przygode z makijażem, jeśłi poprostu jesteś ciekawa jakie kolory do Ciebie pasują i jak je ze soba łączyć to zapraszam Cie na indywidualną lekcję makijażu. Odpowiem na wszystkie nurtujące Cię pytania i praktycznie nauczę jak poruszać się w świecie makijażu! 
Zapraszam do oferty http://sylwiamakeup.pl/lekcje-makijazu

lub do bezpośredniego kontaktu: http://sylwiamakeup.pl/kontakt