Makijaż dzienny

Przeznaczamy na niego zazwyczaj 10- 20 minut.

Czy to wystarczy aby makijaż dzienny był wykonany perfekcyjnie i schludnie?

Tak. Jak najbardziej tak, wszystko kwestia naszego doświadczenia i umiejętności. Ale nie one tutaj wygrywają.


Makijaż dzienny nawet dla laika może być nie taki przerażający jakby się wydawał.

Najbardziej istotną rzeczą w makijażu dziennym jest odpowiednio dobrany podkład, nie tylko do koloru skóry ale i do jej potrzeb. Jeśli potrzebujesz delikatnego zmatowienia skóry wybierz podkłady o matującym wykończeniu, jeśli natomiast Twoja skóra jest sucha i odwodniona używaj nawilżających bogatych podkładów o lekkiej konsystencji, które nie podkreślą drobnych zmarszczek i przesuszonych miejsc.

 

Idealnie dobrany podkład staraj się aplikować pędzelkiem lub gąbeczką, dzięki temu dłużej będzie się utrzymywał na Twojej skórze oraz wykończenie będzie bardziej subtelniejsze.

Chcąc uniknąć dodatkowych prawek podkładu w ciągu dnia lekko przypudruj skórę delikatnym pudrem w sypkiej lub prasowanej wersji.

 

Jaki jeszcze kosmetyk jest ważny w makijażu dziennym? Na pewno oprócz podkładu dobry tusz do rzęsktóry sprawi, że oko nabierze od razu charakteru. Jeśli nie lubisz lub ni potrafisz używać cieni do powiek możesz dodatkowo do wy tuszowanych rzęs dołożyć kredkę którą później rozetrzesz. W okresie letnim baw się z kolorami. Pamiętaj jednak by kolor kredki był kontrastowy z kolorem Twojej tęczówki, to sprawi, że jeszcze bardziej ją podkreślisz.

 

Tak naprawdę ostatnim etapem makijażu może być już tylko lekkie muśnięcie różem kości policzkowych. Pamiętaj o zaznaczeniu ich szczytów, nie rób tzw „pasa startowego” , który ciągnie się od środka policzka aż do skroni. Ten trick z różem nic Ci nie daje tak naprawdę naturalny rumieniec powstaje w środkowej części policzków w tym miejscu właśnie gdzie się uśmiechasz i widzisz tak zwane „pyzy” tam właśnie aplikuj róż.

Jeśli lubisz to dodaj na sam koniec pomadkę bądź ulubiony błyszczyk. Nie bój się również eksperymentować z kolorami, one ożywią Twój codzienny makijaż i wizerunek.

 

Jeśli chciałabyś wiedzieć jak się malować i jak dokładnie powinien wyglądać Twój makijaż dzienny, makijaż do pracy czy makijaż na wieczór umów się na indywidualną lekcję makijażu.

Pokażę i podpowiem Ci jak sprawić by Twój codzienny „obowiązek” makijażu stał się czystą przyjemnością !

Zapraszam do zapoznania się z ofertą http://sylwiamakeup.pl/lekcje-makijazu
i kontaktem http://www.sylwiamakeup.pl/kontakt