Makijaż Kraków
Makijaż Kraków
Podstawowym elementem gwarantującym satysfakcjonujący efekt makijażu jest zdrowa, zadbana cera. Nawet najlepszy, najbardziej kryjący podkład nie jest w stanie skorygować złej kondycji skóry. Przed przystąpieniem do makijażu należy najpierw ocenić potrzeby cery aby dobrać odpowiednią pielęgnację i kosmetyki.
Ważnym aspektem w przygotowaniu cery do aplikacji kosmetyków jest demakijaż. Pozwala on usunąć resztki kosmetyków, zanieczyszczeń oraz odświeża i wyrównuje ph skóry.
Po wykonaniu odpowiedniego demakijażu i tonizowaniu cery można przystąpić do jej pielęgnacji. Tak jak już wcześniej wspomniałam należy odpowiednio dobrać produkt – w tym wypadku będzie to krem lub serum - do potrzeby skóry ( skóra sucha, mieszana, tłusta) a następnie pozwolić się kosmetykowi całkowicie wchłonąć. Wówczas będziemy pewni, że podkład który zaaplikujemy będzie się dłużej trzymał.
Możemy przystąpić do aplikacji kosmetyków kolorowych, zastanówmy się jednak jaki rodzaj makijażu chcemy wykonać i na jaką okoliczność będzie on wykonywany..
Czym charakteryzują się poszczególne typy makijażu. Oto kilka zdań o każdym z typów.
MAKIJAŻ DZIENNY
Makijaż ten ma na celu naturalne podkreślenie urody klientki. Nie stosuję się w nim mocnych i ciemnych kolorów oraz mocnego konturowania twarzy. Ogranicza się również połyskujące cienie i mocno podkreślone usta. Najważniejsze jest idealne dobranie koloru podkładu do koloru cery oraz dobór odpowiednich kolorów do typu kolorystycznego. Makijaż dzienny musi być przede wszystkim lekki, naturalny i świeży.
MAKIJAŻ WIECZOROWY
Makijaż, w którym można pozwolić sobie na mocniejsze podkreślenie oczu i/lub ust. Ważnym etapem w tym makijażu jest konturowanie twarzy. Przy sztucznym oświetleniu twarz wygląda na „ płaską” dlatego użycie bronzera i rozświetlaczy sprawi, że efekt będzie zadowalający.
Na powieki można zaaplikować cienie mocniej błyszczące i satynowe, drobinki w nich zawarte ładnie odbijają sztuczne światło. Aby dopełnić makijaż oka w wieczorowym wydaniu często dokleja się sztuczne rzęsy, w postaci kępek bądź też rzęsy na pasku.
MAKIJAŻ FOTOGRAFICZNY
Sztuczne oświetlenie spowodowane przez lampy aparatu daje efekt wypalenia za równo formy jak i koloru. Twarz wygląda na płaską, wydobywają się wszelkie niedoskonałości cery oraz bruzdy i załamania. Dlatego podstawą jest odpowiednie wyrównanie koloru cery i zretuszowanie wszystkich jej mankamentów (zaczerwienień, blizn, zsinień, wyprysków)
Makijaż przygotowany do zdjęcia musi również podkreślić mocniej wszystkie atuty urody. Kolorystyka cieni i dobór formy nie mają tu większego znaczenia, ważna jest natomiast ich intensywność.
MAKIJAŻ ŚLUBNY
Ten typ makijażu zawiera w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego oraz fotograficznego. Musi być przede wszystkim trwały a przy tym lekki i idealnie dostosowany do urody i gustu. Makijaż ślubny odznacza się dużą dokładnością i precyzją. Każda poprowadzona kreska czy też smuga cienia powinna być odpowiednio przemyślana i idealnie dostosowana do typu i budowy oka. Ważna w makijażu ślubnym jest trwałość. Nie chodzi tu o używanie wszystkich produktów wodoodpornych ale o dostosowanie takich produktów i takiej ilości aby makijaż nie był za ciężki. Spowodować może to jego „spłynięcie” lub „zważenie się” ( tutaj zasada „czasem mniej znaczy więcej” jak najbardziej się sprawdza).
Makijaż Pani młodej musi współgrać z jej charakterem i osobowością oraz oczywiście typem urody. Kolorystyka cieni i pozostałych kosmetyków często dobierana jest pod ogólną wizję ceremonii i dekoracji. Jeśli kolory, które przewijają się w motywie bukietu czy tez pozostałych akcentów są zgodne z typem urody to jak najbardziej mogą pojawić się w makijażu oczu czy tez ust, jeśli nie są zgodne, to należy trzymać się tego co tak naprawdę odpowiada urodzie przyszłej Pani młodej.
MAKIJAŻ BIZNESOWY
Makijaż biznesowy to typ makijażu fotograficznego, telewizyjnego i scenicznego. W makijażu tym tak jak i w makijażu fotograficznym ważne jest zatuszowanie wszystkich niedoskonałości cery. Odpowiednio przygotowany makijaż nie ma za zadanie zmienić obraz osoby ale podkreślić jej atuty. Kolorystyka cieni i pozostałych produktów musi być dostosowana do branży w jakiej pracuje osoba, której wykonywany jest makijaż.
W makijażu biznesowy, w szczególności zwraca się uwagę na to by cera była odpowiednio przypudrowana i zmatowiona, zapewni to poczucie komfortu i trwałość makijażu.
Aplikacja produktów.
Wiemy czym charakteryzuje się poszczególny typ makijażu, jesteśmy teraz w stanie z komponować dla siebie odpowiedni zestaw produktów i skoncentrować się na tym co najważniejsze.
Podkład – musi być idealnie dobrany do koloru naszej cery. Lepiej wybrać o ton jaśniejszy niż za ciemny. Jego kolor łatwiej nam będzie przyciemnić niż rozjaśnić.
Korektor – odpowiednia konsystencja do odpowiednich niedoskonałości. Korektory w kremie, pędzelku ( płynne, rozświetlające) idealnie sprawdzą się do tuszowania zsinień pod oczami. Korektory w sztyfcie, kamieniu, odpowiednie będą do tuszowania niedoskonałości cery.
Puder – daje matowy efekt wykończenia, wygładza, daje promienny, Świerzy wygląd. Aplikujemy go na całą twarz/ bądź wybrane części twarzy dużym miękkim pędzlem.
Cienie – kolor w zależności od gustu i typu urody. Forma (prasowany, w kremie, sypki, satynowy, matowy, z drobinkami) zależy od typu makijażu,
Rozprowadzenie cieni wykonujemy zgodnie z budową oka, korygując przy tym jego kształt.
Kredka – podkreślenie górnej/ dolnej powieki. Poprowadzona przy linii rzęs nada im efektu wypełnienie i sprawi , że oko będzie się wydawało większe.
Tusz- kropka nad „i” w makijażu oka
Róż do policzków- nadaje świeżość podkreśla kości jarzmowe, kolor wybieramy do koloru cery i typu kolorystycznego,
Pomadka- w celu przedłużenia jej trwałości aplikujemy najpierw konturówkę do ust obrysowując ich kształt a następnie wypełniamy nią środek ust. Na tak przygotowane usta można nałożyć szminkę lub błyszczyk w tym samym odcieniu co konturówka.